Państwo Dziekani Wydziałów oraz Kierownicy  Jednostek Ogólnouczelnianych

Do 15 listopada 2022 roku należy sporządzić sprawozdanie z działań podjętych przez wydziały i jednostki ogolnouczelniane prowadzące działalność dydaktyczną§ na rzecz doskonalenia jakości kształcenia. Sporządzone przez Państwa sprawozdania stanowią element Uczelnianego Sprawozdania z realizacji Systemu Jakości Kształcenia w UO. W bieżącym roku akademickim sporządzamy tylko sprawozdanie z realizacji działań na rzecz doskonalenia jakości kształcenia.
Wzór sprawozdania – załącznik nr 1.
Sprawozdanie sporządza wydziałowa komisja ds. doskonalenia jakości kształcenia oraz komisje powołane w jednostkach ogolnouczelnianych prowadzących działalność dydaktyczną. Sprawozdanie w formie elektronicznej należy przestać na adres mailowy: ela@uni.opoIe.pl, w formie papierowej, podpisane i zatwierdzone przez Kolegium Dziekańskie, proszę złożyć w Rektoracie UO.
Do zadań Wydziałowych Komisji ds. oceny jakości kształcenia i komisji powołanych w jednostkach ogolnouczelnianych prowadzących działalność dydaktyczną należy między innymi audyt wewnętrzny doskonalenia jakości kształcenia (Uchwała nr 1/2016-2020 Senatu Uniwersytetu Opolskiego z dnia 29 września 2016 r. tj. z dnia 28 stycznia 2021 r. w sprawie wprowadzenia Uczelnianego Systemu Doskonalenia Jakości Kształcenia oraz Księgi Jakości Kształcenia obowiązującej w Uniwersytecie Opolskim). W związku z tym proszę Przewodniczących wydziałowych komisji ds. oceny jakości kształcenia i komisji jednostek ogolnouczelnianych prowadzących działalność dydaktyczną o dokonanie oceny działań wskazanych w sprawozdaniu sporządzonym przez wydziałowe Komisje ds. doskonalenia jakości kształcenia oraz sformatowanie rekomendacji w zakresie dalszego doskonalenia jakości kształcenia. Protokół z przeprowadzonego audytu wewnętrznego doskonalenia jakości kształcenia wraz z rekomendacjami (Załącznik nr 2.) należy przesłać na adres mailowy idobra@uni.opole.pl, w formie papierowej, podpisany i zatwierdzony przez Przewodniczącego/cą Komisji, proszę złożyć w Rektoracie UO.